Krajowe Ramy Kwalifikacji dla studiów II stopnia z Historii sztuki

Podejmując studia na studiach II stopnia student ma do wyboru jedną z trzech ścieżek edukacji. Może realizować studia w profilu ogólnym lub wybierając specjalizację kuratorską albo specjalizację ochrony dóbr kultury. Wybór dokonany na I roku będzie obowiązywał aż do obrony pracy magisterskiej. Wszystkich studentów (bez względu na wybór ścieżki) obowiązują zajęcia przypisane do profilu ogólnego, natomiast osoby wybierające specjalizację realizują ją poprzez wybór specjalistycznego seminarium i dodatkowe zajęcia. Warunkiem podstawowym jest osiągnięcie minimum punktów przypisanych do każdego profilu i specjalizacji. Na I roku studiów II stopnia w profilu ogólnym student musi uzyskać 62 punkty, w specjalizacjach – po 66 punktów, na II roku studiów II stopnia w ramach profilu ogólnego - 61, w specjalizacjach: kuratorskiej 71, ochrony dóbr kultury 67 punktów.

Historia sztuki i specjalizacja kuratorska oraz sylabusy obowiązujące w roku. akad. 2017/2018 II rok studiów II stopnia na specjalizacji ochrona dóbr kultury

Download files
Ogólny I
Inne przedmioty I