Rozstrzygnięcie konkursu o Nagrodę im. Mariana Sokołowskiego za najlepszą pracę magisterską

Młoda kobieta w ciemnej sukience przy mównicy, w tle ściana z ekranemZ radością informujemy, że Nagrodę im. Mariana Sokołowskiego za najlepszą pracę magisterską obronioną w Instytucie Historii Sztuki UJ w roku akademickim 2021/2022 oraz 2022/2023 otrzymała Pani Mgr Kinga Burek-Domżalska za pracę: „Zamiana fikcji w fikcję i rzeczywistości w fikcję”. Surrealistyczne konteksty sztuki Andrzeja Pawłowskiego w optyce opowiadań Brunona Schulza, przygotowaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Wojciecha Bałusa.

Wyróżnienia otrzymali:

Pan mgr Andriy Yegorovow za pracę: Światło i plastik. Instalacje świetlne Leona Tarasewicza 2017-2020, przygotowaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Wojciecha Bałusa,

oraz

Pani mgr Klaudia Śnieżek za pracę: Romańska architektura opactwa kanoników regularnych w Czerwińsku, przygotowaną pod kierunkiem dr hab. Teresy Rodzińskiej-Chorąży, prof. UJ.

Kapituła Nagrody obradowała w składzie: dr hab. Andrzej Betlej, prof. UJ – Dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu, mgr Joanna Daranowska-Łukaszewska - Prezes Oddziału Krakowskiego Stowarzyszenia Historyków Sztuki, dr Michał Niezabitowski – Dyrektor Muzeum Krakowa, prof. dr hab. Andrzej Szczerski - Dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie, mgr Marek Świca – Dyrektor Muzeum Fotografii w Krakowie, prof. dr hab. Marek Walczak – Dyrektor Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wręczenie nagrody i wyróżnień odbyło się w Muzeum Fotografii w Krakowie 8 grudnia 2023.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Na zdjeciu: zdobywczyni Nagrody, mgr Kinga Burek-Domżalska w trakcie prezentacji tez swej pracy (fot. Oliwia Wiśniewska).

Data opublikowania: 12.12.2023
Osoba publikująca: Wojciech Walanus