Zapraszamy na cykl wykładów "Vitrospekcja / Spotkania z witrażami w Krakowie"

Serdecznie zapraszamy na wykłady z cyklu "Vitrospekcja / Spotkania z witrażami w Krakowie", organizowane przez Międzyuczelniane Centrum Badań Witrażowych, Corpus Vitrearum Polska i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

"Celem wykładów, prowadzonych przed wszystkim przez badaczy i konserwatorów zabytków, jest popularyzacja szerokiego spektrum zagadnień związanych z witrażownictwem. Tematem spotkań będą zarówno najważniejsze zespoły witraży zachowane w krakowskich kościołach, muzeach i budynkach świeckich, jak też kwestie dotyczące konserwacji oraz dokumentacji tych jakże kruchych dzieł" (ze strony organizatora).

Wykłady mają miejsce w Pałacu Potockich przy Rynku Głównym w Krakowie.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 4 grudnia o godz. 18.00. Wystąpi na nim dr Dobrosława Horzela z wykładem pt. "Średniowieczne witraże europejskie w zbiorach Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego".

Więcej informacji na stronie Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Pełny harmonogram spotkań zawiera strona wydarzenia na Facebooku.

Data opublikowania: 29.11.2023
Osoba publikująca: Wojciech Walanus