Serdecznie zapraszamy na prezentację książki "Architekci i budowniczowie z Piuro w Polsce XVI i XVII wieku" Stanisława Kłosowskiego

Włoski Instytut Kultury w Krakowie wraz z Narodowym Instytutem Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą oraz Instytutem Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zapraszają na prezentację książki dr. Stanisława Kłosowskiego Architekci i budowniczowie z Piuro w Polsce XVI i XVII wieku.

Spotkanie, w którym wezmą udział oprócz Autora także Dorota Janiszewska-Jakubiak (Dyrektor Instytutu POLONIKA), Karol Guttmejer (Koordynator projektu), Anna Rudek (Kierownik programu badawczego), Alessandra Martinucci (Zastępca burmistrza Piuro), Guglielmo Scaramellini (Università degli Studi w Mediolanie) oraz Gianni Lisignoli (Włosko-Szwajcarskie Stowarzyszenie na Rzecz Wykopalisk w Piuro) odbędzie się 13 października, o godz. 18:00 w siedzibie Włoskiego Instytutu​ Kultury w Krakowie przy ul. Grodzkiej 47

Z recenzji

Książka Stanisława Kłosowskiego jest dziełem znakomitym. W przejrzysty sposób zaprezentowano ciekawe i nieznane dotąd dokumenty dotyczące stosunków polsko-włoskich. [….] Książka ta będzie ważną pomocą naukową nie tylko dla historyków, historyków kultury i sztuki, ale także dla szerszego grona czytelników zainteresowanych małymi ojczyznami.
Prof. Tadeusz Bernatowicz – Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego
Data opublikowania: 02.10.2023