Gościnne konwersatorium z prof. Bernardem Aikemą

Serdecznie zapraszamy na konwersatorium prof. Bernarda Aikemy „The European Renaissane: Between Mobilitas and Curiositas”, które odbędzie się w drugim tygodniu października (4 spotkania).

Celem zajęć jest podjęcie dyskusji nad renesansem rozumianym jako epoka, w czasie której dokonała się zasadnicza przemiana w dziejach sztuki. W czasie konwersatorium szczególna uwaga zostanie poświęcona policentryczności sztuki renesansu i zamierzonej wieloznaczności powstających w tej epoce dzieł, dwóm fundamentalnym cechom, które zaważyły na przemianach artystycznych „długiego” XVI wieku (ok. 1480-1620).

Opis konwersatorium.

Kwetie organizacyjne

Konwersatorium w języku angielskim dla studentów 3 roku studiów I stopnia i dla studentów studiów II stopnia. Pełny opis zob. powyżej oraz w zakładce konwersatoria i wykłady.

Zajęcia w wymiarze 2 pkt. ECTS. Szczegółowe informacje na temat terminów i miejsca spotkań zostaną przekazane uczestnikom po zarejestrowaniu się na zajęcia.

Data opublikowania: 18.09.2023