Laureaci tegorocznej Nagrody im. prof. Mariana Sokołowskiego

Miło nam poinformować, że tegoroczną Nagrodę im. prof. Mariana Sokołowskiego za najlepszą pracę magisterską z zakresu historii sztuki obronioną na uczelniach krakowskich w minionym roku akademickim otrzymał Jan Kozakowski za pracę Pałace i wille na przedmieściach Krakowa w XIX wieku. Powstawanie i funkcjonowanie na tle historycznym i problematyka ochrony w XXI wieku, napisaną pod kierunkiem prof. dr hab. Piotra Krasnego w Instytucie Historii Sztuki UJ.

Kapituła przyznała także dwa wyróżnienia: Joannie Kazubowskiej, za pracę Textilia picta. Znaczenie strojów i tkanin w twórczości portretowej Bartłomieja Strobla (1591 – ok. 1647), napisaną pod kierunkiem dr hab. Marka Walczaka, prof. UJ w Instytucie Historii Sztuki UJ oraz Joannie Tochman za pracę Ustawienia rodzinne. Książka fotograficzna Frowst Joanny Piotrowskiej na tle fotografii rodzinnej w Polsce, napisaną pod kierunkiem prof. dr hab. Wojciecha Bałusa w Instytucie Historii Sztuki UJ.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Data opublikowania: 09.12.2019