Laureaci tegorocznej Nagrody im. prof. Mariana Sokołowskiego za najlepszą pracę magisterską

Z przyjemnością informujemy, że tegoroczną Nagrodę im. prof. Mariana Sokołowskiego za najlepszą pracę magisterską z historii sztuki obronioną w roku akademickim 2017/2018 otrzymała mgr Justyna Słowik, za pracę Analiza Apostolosu Oct. gr. 13 w zbiorach Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie, napisaną pod kierunkiem dr Piotra Łukasza Grotowskiego w Instytucie Historii Sztuki i Kultury UPJPII.

Kapituła Nagrody przyznała także wyróżnienia: mgr Dominice Corze za pracę Problematyka działalności artystycznej Williama Pethera (1738-1821) na tle nowożytnej grafiki reprodukcyjnej w Anglii, napisaną pod kierunkiem dr hab. Kazimierza Kuczmana, prof. UPJPII w Instytucie Historii Sztuki i Kultury UPJPII; mgr Oldze Kolber za pracę Gotycka mikroarchitektura w Małopolsce, napisaną pod kierunkiem dr hab. Marka Walczaka w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz mgr Elżbiecie Musialik za pracę Gotyckie wyroby z kości słoniowej w zbiorach polskich, napisaną pod kierunkiem dr hab. Marka Walczaka w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Nagrodę specjalną ufundowaną przez Fundację wspierania kultury "IRSA" otrzymał Piotr Józef Janowski za pracę Pałac królewski w Łobzowie w okresie nowożytnym. Architektura, funkcje dworskie i gospodarcze, napisaną pod kierunkiem dr hab. Kazimierza Kuczmana, prof. UPJPII, w Instytucie Historii Sztuki i Kultury UPJPII.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Data opublikowania: 15.12.2018