Ćwiczenia zabytkoznawcze (praktyka inwentaryzacyjna) dla III roku historii sztuki

Uwaga studenci III roku historii sztuki!

Tegoroczne ćwiczenia zabytkoznawcze (praktyka inwentaryzacyjna) odbędą się w BIECZU w dniach 16-20 kwietnia 2023 r. (5 dni).

Podstawowym celem ćwiczeń, organizowanych na zaproszenie OO. Reformatów w Bieczu, jest wykonanie dokumentacji kilkudziesięciu dzieł sztuki znajdujących się w kościele św. Anny i przylegającym do niego klasztorze. Ponadto w dniu dojazdu przewidziane jest zwiedzanie kilku miejscowości na terenie Małopolski południowo-wschodniej, a w dniu powrotu – wybranych zabytków Biecza.

Ćwiczenia te są obowiązkowe dla studentów III roku studiów licencjackich historii sztuki, co wiąże się z obowiązkiem rejestracji w systemie USOS oraz udziału w nich w wymiarze pełnych 5 dni (bez możliwości wcześniejszego wyjazdu).

Studenci nie ponoszą kosztów noclegów oraz wynajęcia autokaru. Noclegi zostaną zarezerwowane i opłacone tylko dla studentów zapisanych w systemie USOS. Pod koniec marca odbędzie się spotkanie, na którym podane zostaną szczegóły organizacyjne oraz merytoryczne dotyczące zajęć.

 

Dr hab. Michał Kurzej

Dr hab. Rafał Quirini-Popławski

Data opublikowania: 20.01.2023
Osoba publikująca: Agata Dworzak