[studenci] Stypendia na letnie seminaria kulturoznawcze i kursy sztuki w Austrii 2019. Terminy składania aplikacji: 17.03.2019 (IFK) oraz 3.04.2019 (Salzburg)

Szanowni Państwo,

Austriackie Forum Kultury w Warszawie zaprasza na stronę internetową http://austria.org.pl/granty, gdzie w zakładce GRANTY znajdują się najnowsze informacje o programach stypendialnych na letnie kursy sztuk pięknych i seminaria kulturoznawcze w Austrii.

  1. Letnia Akademia Sztuk Pięknych w Salzburgu zapraszaj na kursy sztuki przeznaczone dla artystek i artystów, ludzi kultury oraz osób zawodowo niezwiązanych ze sztuką. Temat przewodni tegorocznej edycji brzmi: „Where do we stand?”

Kursy trwają latem od tygodnia do czterech, odbywają się w Twierdzy Hohensalzburg, w miasteczku Fürstenbrunn oraz w samym Salzburgu.

Wykładowczynie i wykładowcy kursów edycji 2019 to: Ei Arakawa with Sarah Chow, Sammy Baloji/Lotte Arndt, Michael Beutler, Kimberly Bradley, Eli Cortiñas, Svenja Deininger, Marina Fokidis, Cameron Jamie, Jakob Kolding, Paulina Olowska, Ciara Phillips, Tobias Pils, Imran Qureshi, Karin Reichmuth, Yorgos Sapountzis, Nicolaus Schafhausen, Massinissa Selmani, Ekaterina Shapiro-Obermair.

Na Letnią Akademię zgłaszać się można do 2 maja 2019 a do 3 kwietnia 2019 ubiegać się można o jedno z licznych stypendiów na sfinansowanie kursu.

Dalsze informacje znajdują się pod linkiem: http://austria.org.pl/granty/where-do-we-stand-letnia-akademia-sztuk-pieknych-w-salzburgu

  1. „Happy End – perspektywy i narracje możliwej przyszłości” to tytuł interdyscyplinarnego seminarium organizowanego przez Międzynarodowe Centrum Badawcze Nauk o Kulturze Uniwersytetu Sztuki Linz w Wiedniu.

Odbywające się w dniach 18-24. sierpnia 2019 w Górnej Austrii seminarium skierowane jest do badaczek i badaczy filozofii, socjologii, kulturoznawstwa i urbanistyki. Jego językiem roboczym jest niemiecki.

Na udział w seminarium można uzyskać stypendium a termin składania aplikacji upływa dn.

17 marca 2019 

Dalsze informacje znajdują się pod linkiem: http://austria.org.pl/granty/happy-end-perspektywy-i-narracje-mozliwej-przyszlosci

 

Zapraszamy Państwo do ubiegania się o ww. stypendia, do umieszczenia informacji o nich na Państwa stronach internetowych i profilach FB oraz do przekazania ich potencjalnie zainteresowanym osobom i instytucjom.

Pozdrawiam

Österreichisches Kulturforum Warschau

Austriackie Forum Kultury w Warszawie

Natalia Wawrzewska

+48 22 526 88 21

Ul. Próżna 7/9 00-107 Warszawa

natalia.wawrzewska@bmeia.gv.at

www.austria.org.pl

https://www.facebook.com/AustriackieForumKultury/