Obchody 102. rocznicy urodzin Tadeusza Kantora

6 kwietnia 2017, czwartek

W tym szczególnym dla Cricoteki dniu wszyscy zwiedzający będą mogli obejrzeć w godzinach 11:00 do 17:30 projekcje rejestracji prób do spektakli: Nigdy tu już nie powrócę oraz Dziś są moje urodziny. Wieczorem o godzinie 18.00 zapraszamy na rozmowę panelową z artystami współtworzącymi wystawę z 1979 roku: Romanem Siwulakiem i Andrzejem Wełmińskim, z gościnnym udziałem prof. Rafała Solewskiego. Spotkanie poprowadzi Lech Stangret.

Panel dyskusyjny towarzyszy premierze katalogu wystawy Biel kolorem śniegu. Tadeusz Kantor i Artyści z kręgu Cricot 2. Rzym 1979. Rocznica urodzin Tadeusza Kantora to również okazja do zakupu katalogu wystawy w promocyjnej cenie.

Program obchodów 102. rocznicy urodzin Tadeusza Kantora

Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4 (sala edukacyjna )

• 11:00-14:00

Nigdy tu już nie powrócę

rejestracja prób do spektaklu Tadeusza Kantora zrealizowana w kwietniu 1988 roku

• 14:00-17:30

Dziś są moje urodziny

rejestracja prób do spektaklu Tadeusza Kantora zrealizowana w listopadzie 1990 roku

Spotkanie z Artystami z kręgu Teatru Cricot 2

WYSTAWY:

Biel kolorem śniegu. Tadeusz Kantor i Artyści z kręgu Cricot 2. Rzym 1979

do 11 czerwca 2017

Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4

wystawa-aneks Biel kolorem śniegu. Tadeusz Kantor i Artyści z kręgu Cricot 2. Rzym 1979

do 11 czerwca 2017

Galeria-Pracownia Tadeusza Kantora, ul. Sienna 7

Tadeusz Kantor. Odsłona trzecia. Marioneta

KALENDARIUM WYDARZEŃ – KWIECIEŃ W CRICOTECE

8 kwietnia 2017, sobota

Wykład Małgorzaty Paluch-Cybulskiej – Ambalaże Tadeusza Kantora

Wstęp wolny, obowiązują zapisy: rezerwacje@cricoteka.pl lub tel. (12) 442 77 70

Ciało opakowaniem

/w ramach programu edukacyjnego towarzyszącego wystawie Biel kolorem śniegu/

Cena biletu: 10 zł od uczestnika (w tym także wejście na wystawę)

Wychodząc od inspiracji ambalażami ludzkimi Tadeusza Kantora, zapraszamy do twórczych poszukiwań wokół tematów intymności, cielesności, skrywania tajemnicy. Przedmiotem spotkania będzie próba zatarcia granicy pomiędzy ciałem a materią nieożywioną. Uczestnicy wykonają z gipsu odlewy wybranych fragmentów ciała, by wydobyć fakturę skóry, żył, wypukłości i wklęśnięć. Odlewy będą punktem wyjścia do dialogu struktur i form – stworzenia obiektu przestrzennego łączącego różne faktury, wykorzystującego motyw opakowania, zabezpieczania. Warsztaty prowadzi Barbara Iwańska.

30 kwietnia 2017, niedziela

Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4

Oprowadzanie po wystawie w języku angielskim

Wstęp wolny, obowiązują zapisy: rezerwacje@cricoteka.pl lub tel. (12) 442 77 70

EDUKACJA W CRICOTECE

Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4, Kraków

koordynatorka: Barbara Pasterak, tel. (12) 442 77 70 wew. 15 lub mail: pasterak@cricoteka.pl

Stały cykl warsztatów dla dzieci

Zapraszamy na cykl oryginalnych warsztatów i zajęć na pograniczu dyscyplin sztuki, przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. Zajęcia łączą elementy plastyki, muzyki, teatru, aktywizujących działań, stawiając nacisk na zabawę w grupie rówieśniczej i aktywne uczestnictwo.

W kwietniu spotykamy się pod hasłem wszystko w ruchu. Wiosna sprzyja większej aktywności. Dlatego poruszamy wszystkim bez wyjątku. Uruchamiamy różne zmysły, rozgrzewamy kończyny, wprawiamy w ruch przedmioty.

Zapraszamy na warsztaty:

Dzieci w wieku 2 – 3 zapraszamy w środy, 11:30 – 12:30

Dzieci w wieku 2 – 3 zapraszamy w piątki, 17:30 – 18:30 (od 21 kwietnia 2017)

Dzieci w wieku 3,5 – 5 zapraszamy w soboty, 11:00 – 12:00

Dzieci w wieku 6 – 12 zapraszamy w soboty, 13:00 – 14:00

Bilet w cenie 10 zł należy kupić tylko dla dziecka, rodzice mogą wejść na warsztaty za darmo. Rodzicom przysługuje też bilet ulgowy na zwiedzanie wystawy w czasie warsztatów.

Cricoteka – Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Wystawa „Biel kolorem śniegu. Tadeusz Kantor i Artyści z kręgu Cricot 2. Rzym 1979” dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i organizowana w ramach obchodów Roku Awangardy.

Wystawa jest częścią projektu Tadeusz Kantor i Artyści z kręgu Teatru Cricot 2 oraz rzymskie i nowojorskie konteksty obecności Kantora, realizowanego w Cricotece w latach 2016–2017.

Tadeusz Kantor © Maria Kantor, Dorota Krakowska

Partner programu edukacyjnego towarzyszącego wystawie „Biel kolorem śniegu. Tadeusz Kantor i Artyści z kręgu Cricot 2. Rzym 1979”: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie

Patroni medialni wystawy „Biel kolorem śniegu. Tadeusz Kantor i Artyści z kręgu Cricot 2. Rzym 1979”: Magazyn SZUM, Kwartalnik „Konteksty”, Enter the Room, O.pl Polski Portal Kultury, Lounge Magazyn, TVP3 Kraków, TVP Kultura, Radio Kraków

OTWARCIE CRICOTEKI W DNI ŚWIĄTECZNE

15 kwietnia – Wielka Sobota – nieczynne

16 kwietnia – Wielkanoc – nieczynne

17 kwietnia – Poniedziałek Wielkanocny – nieczynne

Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka

Nadwiślańska 2-4, 30-527 Kraków

www.news.cricoteka.pl

obsługa widowni, kasa: wew. 101

Galeria-Pracownia Tadeusza Kantora

Sienna 7/5, 31-041 Kraków

Godziny otwarcia budynku, księgarni i kawiarni Crico café

wtorek – niedziela: 11:00 – 19:00

poniedziałek: nieczynne

Ceny biletów:

Normalny: 10 zł

Ulgowy: 5 zł

Rodzinny: 15 zł

grupowy normalny: 5 zł

grupowy ulgowy: 3 zł

Wstęp do Galerii-Pracowni jest bezpłatny.

Zakup biletów na wystawy, warsztaty, wydarzenia: http://bilety.cricoteka.pl/

Możliwe jest zwiedzanie ekspozycji stałej z przewodnikiem, także w języku obcym. Zapraszamy też do bezpłatnego wypożyczania tabletów stanowiących integralną część ekspozycji stałej.