„Konserwacja zapobiegawcza środowiska 6. Architektura jako element krajobrazu"

Szanowni Państwo,

Pozwalam sobie przesłać informację o międzynarodowej interdyscyplinarnej konferencji Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego i Instytutu Archeologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, zatytułowanej „Konserwacja zapobiegawcza środowiska 6. Architektura jako element krajobrazu" (Preventive conservation of human environment 6. Architecture as part of the landscape).

Odbędzie się ona w dniach 24-25 października 2016 r. i będzie poświęcona roli architektury w kreacji, uwydatnieniu i zachowaniu krajobrazów kulturowych.

Referaty wprowadzające zostaną wygłoszone przez:

Dr Stefano De Caro – Dyrektora Generalnego Międzynarodowego Centrum Badań na rzecz Zachowania i Restauracji Dóbr Kultury (ICCROM).

{C}Dr Mechtild Rössler – Dyrektor Centrum Dziedzictwa Światowego UNESCO

Przewidujemy możliwość wystąpień zarówno w języku angielskim, jak i polskim. Zgłoszenia abstraktów będą przyjmowane do 31 maja

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://pche6.wordpress.com/

W razie pytań bądź wątpliwości – z przyjemnością udzielę szczegółowych informacji.

Z wyrazami szacunku,

Za Komitet Organizacyjny